Nowości w roku szkolnym 2018/2019

Na nowy rok szkolny przygotowaliśmy kilka dużych nowości:

DUPLO Na zajęcia dla najmłodszych, które teraz nazywamy microRobotyką, przygotowaliśmy całą paletę zupełnie nowych, świeżych, autorskich projektów, które Państwa dzieciom zapewnią jeszcze więcej świetnej zabawy. To dobra informacja także dla Rodziców i dzieci, które uczęszczały na te zajęcia w poprzednim roku szkolnym i teraz chcą kontynuować, a jeszcze są za małe na kolejny poziom.

Mindstorms Do tej pory nasze zajęcia Mindstorms trwały 120 minut. W tym czasie dzieci i młodzież budowały z zajęć na zajęcia coraz trudniejsze, bardziej rozbudowane konstrukcje. Jednakże zauważyliśmy, że w wielu przypadkach, dzieci i młodzież, oczekują większej dynamiki podczas tych zajęć. Dlatego na obecny rok szkolny przygotowaliśmy zupełnie nową formułę: wszystkie nowe, autorskie konstrukcje, których cechą wspólną jest krótki czas budowania: według naszych założeń: 20 minut. Naszym celem jest skrócenie zajęć Mindstorms ze 120 do 60 minut oraz przeniesienie ciężaru na większą ilość programowania. Proste w zbudowaniu konstrukcje zaprojektowane zostały tak, aby pozwalały pokazać ich ciekawe, nawiązujące do „dorosłych” maszyn funkcje, ale przede wszystkim, aby pozwoliły pogłębiać niuanse programowania. Jesteśmy pewni, że to właściwy kierunek: większa dynamika zajęć, więcej ciekawego programowania, nowe, autorskie konstrukcje, których nikt inny nie posiada. Serdecznie zapraszamy!

Programowanie Dronów Niezwykle ciekawa i obecnie przeżywająca szybko rozwój nowoczesna technologia. Zadziwia, przyciąga, ale też otwiera mnóstwo nowych możliwości: od patrolowania wydajnie dużych obszarów po ratowanie ludzi, także w niebezpiecznych, trudno dostępnych miejscach. Jednak my, drony wykorzystujemy do nauki programowania. Drony przez nas stosowane sa bezpieczne, bo są małe i lekkie (masa startowa 80 gram), ale przede wszystkim dlatego, że zostały specjalnie zaprojektowane do pracy z dziećmi i do latania wewnątrz pomieszczeń. Przygotowaliśmy cykl 10 spotkań, własny, autorski program zajęć, podczas których dzieci zostaną zapoznane z podstawą bezpiecznego używania tych maszyn oraz nauczą się nimi sterować poprzez tworzone programy. Dzieci pracują w parach. Każda para ma udostępnionego drona i komputer PC. Maksymalna liczba par: 6. Jednocześnie w powietrzu mogą znajdować się 2 maszyny. Minimalny wiek dzieci: 10 lat. Serdecznie zapraszamy!

SCRATCHowymiatacze Nauka programowania w fantastycznym środowisku SCRATCH stworzonym przez MIT. To już całkiem poważne programowanie, w którym dzieci i młodzież tworzą algorytmy i kodują przy pomocy instrukcji tekstowych zamkniętych w blokach, które kursanci wybierają z listy. Tworzymy różne procedury, programy, ale także proste gry. Przygotowaliśmy cykl 10 spotkań, własny, autorski program zajęć, podczas których dzieci zostaną zapoznane z podstawą bezpiecznego używania tych maszyn oraz nauczą się nimi sterować poprzez tworzone programy. Dzieci pracują pojedynczo, maksymalna liczba uczestników to 12 osób. Minimalny wiek dzieci: 9 lat. Serdecznie zapraszamy!

0 komentarzy